نقش جراح در بازی مافیا

نقش جراح در بازی مافیا

نقش جراح در بازی مافیا یکی از جذاب ترین و کارآمدترین نقش هاست که بهتر است قبل از توضیح بیشتر درباره آن، توضیحی درباره بازی مافیا داشته باشیم. همانطور که می دانید، جوانان بیشتر این روزها هنگامی که دور هم جمع می شوند، بازیهایی مانند جینگا، پاسور و مافیا بازی می کنند. شاید یکی از دلایل پرطرفدار بودن این بازی این باشد که به صورت غیرمستقیم، هم توان ذهنی را افزایش می دهد و هم باعث بیشتر شدن اعتماد به نفس، توجه، تمرکز و رعایت حق و نوبت هم بازی ها می شود.

چیزی که شاید بسیاری از مدارس و مراکز آموزشی بر روی آن کار نکرده باشند. این بازی در دو بخش روز و شب اجرا می شود. همچنین از  از اعضایی تشکیل شده است که هر کدام می توانند از خودشان در طول روز دفاع کنند. یکی از این اعضا در بازی مافیا پیشرفته، نقش جراح است که می توانیم درباره آن بیشتر صحبت کنیم. اینکه آیا بتواند از پس نقش خود در طول بازی برآید، چیزی است که بستگی به هوش و گیرایی بالا و همچنین بازی اعضای دیگر تیم دارد.

قابلیت جراح در بازی مافیا

قابلیت یا ابیلیتی به این معناست که یک نقش، چه تاثیری می تواند بر روند بازی و حذف یا ادامه کار باقی بازیکنان داشته باشد. نقش جراح در بازی مافیا هم همانند بقیه نقش ها دقیقا دارای قابلیتهایی است که در این بخش به آن می پردازیم. جراح در تیم مافیا بازی می کند و در سناریو کلاسیک پیشرفته در بازی حضور پیدا می کند.

زمانی که یکی از اعضای مافیا در شب توسط اسنایپر یا تک تیرانداز تیر می خورد، از آنجایی که نباید شناسایی شوند و نمی توانند عملا برای درمان خود به بیمارستان شهر مراجعه کنند، پس نیاز است که خودشان هم جراحی داشته باشند تا آنها را درمان کند. ابیلیتی جراح این است که شبانه یکی از مافیا را انتخاب کند و در برابر حمله از او محافظت کند. این حمله ها به مافیا آن هم در طول شب، فقط از جانب کلانتر، جانی و یا اسنایپر امکانپذیر است.

 زمانیکه دکترها می خواهند شناسایی شوند، همزمان با پزشک شهروندان، جراح هم دست بلند می کند به طوریکه اصلا قابل تشخیص نیست کدام پزشک شهروندان و جراح مافیاست و می تواند دست­مایه جراح برای به هم ریختن فضای شهر باشد که همین موضوع باعث افزایش هیجان بازی می شود.  به نوعی نقش جراح در بازی مافیا جزء شهروندان شمرده می شود و در هنگام استعلام کارآگاه نیز منفی خواهد بود.

یکی از وظایف شهردار یافتن پزشک شهروندان و حفظ جان او است. این مبهم بودن نقش جراح و پزشک می تواند باعث گمراهی شهردار شود. ممکن است که شهردار به شهر خیانت کند. یعنی اگر جراح بتواند با شهردار همدست شود، امکان اینکه پزشک شهروندان قربانی شود زیاد است و از آنجایی که پزشک، درمان می کند، پس اگر نباشد کار شهروندان به راحتی تمام می شود. ۲ ابیلیتی خاص جراح این است که اگر بخواهد می تواند از غیرمافیا هم یک نفر را انتخاب کند و نجات دهد که کمتر پیش می آید و اگر بیمار ناقل داشته باشد، آلوده نخواهد شد.

محدودیت های نقش جراح در بازی مافیا

در بازی مافیا هر نقشی محدودیتهای خودش را دارد که جراح از آن مستثنی نیست. در این بخش می توانیم به آن بپردازیم. از جمله محدودیتهای جراح این است که ۱. اگر مافیایی در طول روز مورد حمله قرار بگیرد، جراح نمی تواند برایش کاری کند. فقط در طول شب کمک کننده است. ۲. اگر برای جراح اتفاقی بیفتد، تنها یک بار می تواند خودش را نجات دهد. ۳. اگر مافیایی توسط ناقل آلوده شده باشد، جراح نمی تواند آن را نجات دهد. ۴. با وجود تمام اینها جراح معمولا زودتر از بقیه در گروه مافیا شناسایی می شود.

تفاوت میان دکتر و جراح

دکتر از گروه شهروند و نقش جراح در بازی مافیا از گروه مافیا با هم تفاوت هایی دارند که از آن جمله می توان این را گفت که اگر شهروندی از جند طرف مورد حمله قرار بگیرد، دکتر نمی تواند آن را درمان کند اما اگر مافیا از طرف چند نفر به او حمله شود، جراح می تواند درمانش کند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.