نقش ناتاشا در بازی مافیا

نقش ناتاشا در بازی مافیا

نقش ناتاشا بازی مافیا یکی از شخصیت های مهم است. اما مافیا چه بازی است. مافیا یکی از بازی های جمعی است که این روزها طرفداران زیادی دارد و معمولا قشر جوان از آن استقبال فراوان می کنند. این بازی دو جبهه اصلی شهروند و مافیا را دارد و دارای کارت هایی است که اغلب با رنگ قرمز و آبی مشخص می شوند، جبهه بازی بازیکنان را مشخص می کند مثلا کارت رنگ آبی یعنی جزء دسته شهروندان هستید و کارت رنگ قرمز یعنی جزء دسته مافیا هستید. همچنین این بازی دارای علائمی بر روی کارت است که مفاهیم ویژه ای دارد.

دانستن هر کدام از آن مفاهیم می تواند به شما در درک بیشتر بازی و روند آن کمک کند. بازی مافیا به بازیکنانی که درگیر آن می شوند، کمک می کند تا بتوانند در روابط بین فردی خودشان، از توانایی های مورد نیاز و تقویت شده در بازی مافیا کمک بگیرند. این یعنی می تواند هوش اجتماعی و تشخیص معنی رفتار دیگران و پیش بینی برخوردهای بعدی را در افراد تقویت کند. پس صرفا گذراندن وقت نیست. حال، یکی از نقش هایی که در این بازی باید بشناسید، نقش ناتاشا در بازی مافیا است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

نقش ناتاشا و اکت های او در شب مافیا

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، ناتاشا یکی از شخصیت های بازی شب مافیا است که در این قسمت در مورد توانایی ها  و ابیلیتی های او بیشتر صحبت می کنیم. ناتاشا در واقع به سایلنسر هم معروف است. ترجمه اش این می شود: کسی که توانایی ساکت یا سایلنت کردن یکی از اعضای بازی را دارد.

ناتاشا از گروه مافیاست. البته در شمارش جزء شهروندان شمرده می شود. پس در واقع نقش دو سویه ای دارد یعنی قابلیتش همین است. به این ترتیب استعلام کارآگاه نیز برای این نقش منفی خواهد بود.

ابیلیتی این بازیکن این است که هر وقت شب شد، یک نفر را برای روز بعد سایلنت می کند. البته می تواند از اعضای مافیا و حتی خودش را هم سایلنت کند. ناتاشا یک اکت دیگر هم دارد آن هم این است که مانند تمام مافیاهای دیگر، در تصمیم­گیری برای کشتن شهروندان مشارکت می کند. توانایی دیگرش این است که اگر دُن بمیرد، ناتاشا می تواند جای آن را بگیرد. به نوعی ناتاشا پس از گادفادر مهمترین بالاترین جایگاه را بین مافیا دارد. گاهی در برخی از بازی ها بسته به سناریوی بازی ناتاشا در نقش معشوقه ظاهر می شود و در صورت حذف از بازی، گاد فادر عصبانی می شوند و شب بعدی، حق 2 شات را دارد به این صورت شب بعد 2 نفر از گروه شهروندان از دور بازی خارج می شوند.

محدودیت نقش ناتاشا در بازی مافیا

نقش ناتاشا در بازی مافیا مثل هر نقش دیگری دارای محدودیت هایی است که قابلیت هایش را کم می شود. با وجود اینکه ناتاشا هرشب می تواند یکی از بازیکنان را سایلنت کند اما امکان ندارد که ناتاشا برای دومین شب متوالی یک نفر را سایلنت کند.

محدودیت این نقش این است که بیش از یک بار نمی تواند هیچ کس را سایلنت کند. اینجا محدودیتش این است که باید دقت کند که آیا این بازیکن را در این زمان درست است سایلنت کند یا نه. شاید ممکن باشد چیزی از آن بفهمد که نیاز باشد سایلنتش کند اما دیگر نمی تواند.

آموزش مافیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.