نقش دندانپزشک در بازی مافیا

نقش دندانپزشک در بازی مافیا

نقش دندانپزشک در بازی مافیا ازجمله نقش های جالب و مؤثر در بازی شب مافیا است. این بازی جزء پرطرفدارترین سرگرمی هایی است که در بسیاری از دوره های دوستانه و خانوادگی انجام می شود که به خاطر پیچیدگی هایی که دارد، بسیاری از تهیه کنندگان را جذب کرده است. بازی مافیا با به کارگیری هوش، حافظه، قدرت تجزیه و تحلیل و مهارت های دیگر، توان بازیکن را بالا می برد. این بازی نقش های متعددی را معرفی می کند که هر کدامشان می توانند نماینده یک صنف و یک ایدئولوژی باشند که به دو حیطه شهروند و مافیا تقسیم می شوند. از بین تمام نقش ها، می خواهیم به نقش دندانپزشک در مافیا بپردازیم که در جای خودش، می تواند روند بازی را تغییر دهد. دندانپزشکی که با استفاده از حرفه ی خود، سعی در نجات عده ای از افراد بی گناه را دارد. اما آیا میتواند درست تشخیص دهد یا نه؟ باید دید.

قابلیت های نقش دندانپزشک

همانطور که می دانید و بیان شد، هر کدام از شخصیت های مافیا، دارای وظایف و ابیلیتی خاصی هستند که باعث هیجان می شوند و جامعه را نجات دهند یا به نابودی بکشانند. دندانپزشک در دسته شهروندان در شهر است و در بازی مافیا سناریو کلاسیک پیشرفته، حضور دارد. و درواقع هر کاری که انجام می دهد، فقط در جهت این است که شهروندان را نجات دهد یا در جهت پیشبرد اهداف شهروندان عمل می کند.

تمام افراد در طول روز و یا شب ابیلیتی خاصی دارند که از خودشان دفاع کنند یا اگر به کسی شک دارند آن را بیان کنند. اگر دندان پزشک تشخیص دهد، می تواند جهت منفی بازی که به نوعی مانع پیشبرد بازی به سمت تشخیص اعضای مافیا می شود را کنترل کند.

دندانپزشک فقط یک بار در طول بازی حق این را دارد که قابلیتش را به اجرا بگذارد. همچنین دندانپزشک در طول شب این است که شهروند تبر و یا ساید غلط بازی را سایلنت کند. شهروند تبر شهروندی است که بر خلاف تلاش دیگران در جهت شفافسازی نقش ها، آنها را گمراه می کند. شهروند ساید شهروندی است که با حرف هایی که می زند دیگران را تحریک کرده و باعث می شود از موضع خود کوتاه بیایند و به سمت موضع او بروند یا شهروندانی را که زیاد حرف می زند یا مافیایی که در نقش یک شهروند، سعی می کند روند شناسایی مافیا را در بین شهروندان به بیراهه بکشاند. لازم به ذکر است که حتی برای بهتر اجرا شدن بازی، بازیکنی که سایلنت شده، می تواند میوه ای یا دستمال در دهانش بگذارد تا نشان دهد سایلنت شده است.

محدودیت های نقش دندانپزشک در بازی مافیا

واژه محدودیت در این بازی به این معناست که فرد کاری کند که به ضرر خودش تمام شود. دندانپزشک کی تواند به چند حالت خودش را دچار محدودیت کند: ۱. اگر قهرمان، بازیکنی را انتخاب کند، در صورتی که دندانپزشک هم آن را انتخاب کرده باشد، فقط نوبت خود را از دست داده است و نوبتش متاسفانه سوخت می شود. یعنی سایلنت دندانپزشک بر روی انتخاب شده­ی قهرمان فایده ای ندارد و خودش را در دردسر می اندازد. ۲. این را باید بداند که نمی تواند گادفادر را سایلنت کند.

موقعیتهای خطرساز دندانپزشک

یکی از مهم ترین بخش ها این است که یک دندانپزشک بداند چه موقعیت هایی برای نقشَش خطرآفرین است.

۱. این که خودش نقش و وظیفه خودش را در بازی به بازیکنان در قالب تهدید کردن لو بدهد. مثلا بگوید اگر این کار را بکنی سایلنتت می کنم. یا اگر کسی او را شناخته بگوید سایلنتش کن.

۲. از جمله خطری که تهدیدش می کند این است که گاد ممکن است دندانپزشک را کیک کند یعنی از بازی اخراج کند.

آموزش مافیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.