گاد فادر در بازی مافیا

گاد فادر در بازی مافیا

گاد فادر در بازی مافیا را شاید به اسم دُن نیز بشناسید. این نقش شاید پیچیده ترین و قدرتمندترین نقش را در گروه مافیا و حتی در کل بازی مافیا باشد. حتما اسم بازی مافیا به گوشتان خورده است. این بازی دارای نقش‌های متفاوتی است و گاد فادر در بازی مافیا را می‌توان مهم‌ترین نقش این بازی دانست. بازی مافیا یکی از مهیج‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌های دنیا می‌باشد که طرفداران زیادی را در سر تا سر جهان به خود اختصاص داده است.

قوانین بازی مافیا

 این بازی دارای قوانین و مقررات خاص خود است که بازیکنان قبل از شروع بازی باید از تمام آن قوانین آگاه باشند. این بازی با حداقل 6 بازیکن شروع می‌شود و رفته رفته تعدادی از بازیکنان در جریان بازی حذف می‌شوند و شما باید سعی کنید در این بازی زنده بمانید و گروه خود را پیروز کنید. همچنین این بازی شامل نقش‌های مختلفی است که هریک از نقش‌ها ابیلیتی خاص خود را دارند. طبیعتا هرچه تعداد بازیکنان که در بازی شرکت می‌کنند بیشتر باشد، نقش‌های موجود در بازی نیز بیشتر می‌شود. برخی از نقش‌های مهم بازی عبارتند از: گاد فادر، جراح یا پزشک، شارلاتان، مرد قوی، شهروندان، کاراگاه و… . بازی به این صورت است که دو گروه شهروندان و گروه مافیا، هر یک باید سعی کنند گروه خود را در این بازی پیروز کنند و دشمنان خود را یکی یکی به کمک نقش‌هایشان حذف کنند. گروهی که باقی بماند برنده است.

نقش گادفادر

همانطور که گفته شد با افزایش تعداد بازیکنان بازی مافیا، نقش‌های این بازی نیز افزایش می‌یابد و این بازی را تا سطح پیشرفته پیش می‌برند. همچنین برخی گروه‌های فرعی نیز در این بازی با افزایش تعداد بازیکنان تشکیل می‌شود که می‌تواند در روند بازی بسیار موثر باشند. یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین نقش‌های بازی، نقش گاد فادر یا همان دن است که سر دسته گروه مافیا می‌باشد. به عبارت دیگر رهبری و مسئولیت گروه مافیا بر عهده گاد فادر است. تیم مافیا با رهبری دن، باید سعی کنند تا در طول شب بازیکنان تیم شهروندان را یکی یکی حذف کنند و خود باقی بمانند. بازیکنان مافیا در طول شب بیدار می‌شوند و با مشورت و فرمان رئیس مافیا، یکی از بازیکنان را از بازی خارج می‌کنند. همچنین گروه مافیا و به خصوص گاد فادر باید سعی کند تا هویت و نقش آن‌ها در طول بازی برملا نشود. چون در این صورت توسط شهروندان حذف می‌شوند و از بازی خارج می‌شوند و به احتمال زیاد تیم آن‌ها شکست می‌خورد.

ویژگی ها و ابیلیتی نقش گاد فادر در بازی مافیا

 نقش گاد فادر در بازی توانایی‌ها و مزیت‌های خاصی دارد مانند رهبری گروه مافیا، اما یک مزیت اصلی این نقش این است که نقش کاراگاه هرگز نمی‌تواند از  نقش گادفادر استعلام بگیرد. در واقع این بدین معنی است که هنگامی که گارگاه درخواست استعلام از بازیکنی که نقش دن یا رئیس مافیا را دارد کند، مدیر بازی به مافیا بودن آن پاسخ منفی می دهد و نقش دن حفظ می‌شود. از دیگر مزیت‌های این نقش، این است که شات تفنگدار در روز و تکاور یا اسنایپر در شب برروی گاد فادر در بازی مافیا عمل نمی کند و تنها راه خارج کردن او از بازی رأی گیری در طول روز است.

نکات مهم نقش گاد فادر

باید به این نکته توجه کرد که تیم مافیا به رهبری گادفادر، هرشب باید شخصی را از بازی خارج کنند و گاد فادر شخصی است که انتخاب نهایی فردی که می‌خواهد حذف کنند را انجام می دهد. در صورت حذف گاد فادر از بازی مافیا طی رأی گیری رتبه دوم نقش مافیا جایگزین وی می شود. اگر معشوقه در بازی باشد، معشوقه وظیفه گاد را ادامه می دهد و یا ناتاشا و به این ترتیب به نوبت هرکدام از نقشهایی که حذف شوند درجه بعدی نقش جایگزین رئیس گروه مافیا خواهد شد. نکته آخر اینکه اگر تیم مافیا در طول شبی نتوانستند کسی را حذف کنند و به نوعی شهروند توسط پزشک و یا نگهبان حفظ می شد مدیر باز، بازی را به نفع تیم شهروندان به پایان می‌رساند.

دانلود فایل گردانندگی سناریو معشوقه علیه رییس

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.