نقش کلانتر در بازی مافیا

نقش کلانتر بازی مافیا

نقش کلانتر در بازی مافیا نقش بسیار حیاتی و حساسی است و ما در باب این اهمیت حتما در ادامه گفت و گو خواهیم کرد. اما قصد داریم قبل از آن، کمی به بازی مافیا و نحوه انجام آن بپردازیم. بازی مافیا را سالها پیش شخصی که خود دانشجوی روانشناسی بود اختراع کرد و معتقد بود تاثیرات مثبتی بر روی روان و شخصیت بازیکنان می گذارد. این بازی به صورت جمعی انجام می شود و بازیکنان در این نقش به دو گروه عمده تقسیم می شوند.

این دو گروه شامل شهروند و مافیا می شوند که هر کدامشان برای پیروز شدن و به دست گرفتن قدرت، حق دارند یکدیگر را بکشند و از بازی بیرون کنند. این بازی همچنین اصطلاحاتی دارد که بیان آنها به زبان انگلیسی حتی در فارسی زبانان جا افتاده است.

تأثیری که سازنده این بازی معتقد بود برای بازیکنان می گذارد، خیلی بی راه و اشتباه نبود. در واقع این بازی، مافیا بازان را دقیق می کند، آنها یاد می گیرند حداقل تا به آخر نظرات مخالف را بشنوند، برای افزایش قدرت حافظه و اعتماد به نفس هم بسیار خوب است. اما در عین حال روحیه ظن و شک را در فرد تقویت می کند، باعث ایجاد حس بی اعتمادی نسبت به اطرافیان می شود و روحیه دورغ و دورویی را در بازیکنانی که بیشتر نقش مافیا را دارند به مرور زمان ایجاد می کند. بازی مافیا دربردارنده نقش های زیادی است که یکی از آنها نقش کلانتر در بازی مافیا می باشد که بسیار می تواند تاثیرگذار و مهم باشد. در ادامه در این باره بیشتر گفت و گو خواهیم کرد.

قابلیت های نقش کلانتر در شب مافیا

هر نقشی که در بازی مافیا وجود دارد، دارای توانایی هایی است که به همان نسبت، زور و قدرت بازی را افزایش می دهد. مانند نقش کلانتر که در این مقاله قصد داریم به تفضیل درباره اش صحبت کنیم. کلانتر نقش گروه شهروند است یعنی به صلاح و حفظ شهر کمک می کند و در سناریو کلاسیک پیشرفته بازی مافیا حضور دارد. ابیلیتی کلانتر این است که در شب، بازیکنی را که در دسته مافیا است انتخاب می کند و می کشد.

البته قبل از زدن شات، در مورد نقش سوژه از گاد می پرسد. اگر درست بود که شات می زند. اگر نه شهروند در بازی می ماند و نمی میرد. قابلیت خوب این نقش این است که می تواند هر شب کار نکند یعنی تا زمانی که مطمئن شود که مافیا را تشخیص نداده، می تواند به او شات نزند. به این صورت که گاد او را صدا می زند و او به گاد علامت میدهد که نمی خواهد کسی را بکشد.

محدودیت های نقش کلانتر در بازی مافیا

هر نقشی با وجود داشتن ابلیتی های خوب، محدودیتهایی هم دارد که می توانیم در این بخش درباره محدودیت های نقش کلانتر صحبت کنیم. از محدودیت هایش این است که

۱. اگر شهروند را اشتباهی به جای مافیا بکشد، شهروند در بازی می ماند و خود کلانتر اوت می شود.

۲. اگر کلانتر قصد کند رئیس مافیا را بکشد و محافظ در بازی باشد، نمی تواند رئیس را اوت کند.

۳. شخصیتهای مستقل بازی توسط کلانتر کشته نمی شوند. در صورتیکه آنها را انتخاب کند فقط فرصت سوزی کرده است (اگر هزار چهره را انتخاب کند، خود کالانتر اوت می شود).

۴. درصورتیکه کلانتر در شب مشغول کار باشد و شب خسب او را انتخاب کند، کلانتر خواهد مرد. یعنی زور شب خسب به کلانتر می رسد.

۵. اگر طی اتفاقی، شهروندان ( مثلا ناقل یا جاسوس) نقش کلانتر در بازی مافیا را برای زدن یا کشتن انتخاب کنند، کلانتر بیرون می رود و مهم نیست که آیا به وسیله قهرمان یا دکتر انتخاب شده باشد. اما اگر کلانتر جانی یا مافیایی را که قهرمان و دکتر انتخاب کرده اند انتخاب کند، آنها کشته نمی شوند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.