نقش فدایی در بازی مافیا

نقش فدایی در بازی مافیا

نقش فدایی در بازی مافیا را شاید بتوانید از روی اسمش حدس بزنید. اما تا شما فکرتان را بکنید و حدس هایتان را بزنید، می خواهیم اندکی درباره شرایط بازی مافیا صحبت کنیم. بازی مافیا یکی از پرطرفدارترین بازی های حال حاضر است که نقریبا بیشتر جوانها با قوانین آن آشنایی کامل دارند. این بازی از دو گروه تشکیل شده است که هر کدام از آنها سعی می کنند بر دیگری پیروز شده و بازی را ببرند.

این دو گروه شامل شهروندان و مافیا هستند که هر کدام دارای اعضایی هستند که این اعضا، می توانند متناسب با تقش هایی که دارند، به نحوی به نفع گروه خودشان نقش آفرینی کنند. حال، هر چه بازیکنان خبره تر بوده و بهتر بازی کنند، بازی به آن جذابیتی که مورد نظر است نزدیک تر می شود.

بازیکنانی که به اصطلاح مافیاباز هستند، بیش از بقیه از تاثیرات این بازی که شامل بهبود توجه، احترام به نظرات مختلف و مخالف، مشارکت و همچنین عادت به ظن داشتن و اعتماد نکردن به اطرافیان می شود بهره مند می شوند. هر کدام از نقش هایی که به عهده بازیکنان است، همانند نقش فدایی در بازی مافیا، دارای نقاط پررنگ و کمرنگی است که قابل بحث است و حتی از طرف مافیا بازان جای نقد هم دارد. ما در این مقاله سعی در بیان آنها خواهیم داشت.

قابلیتهای نقش فدایی در بازی مافیا

نقش ها در بازی مافیا همانند انگشتان دست هستند که هر کدام وظیفه ای بر عهده دارند و بر روی یکدیگر تاثیر می گذارند. از جمله این نقش ها، فدایی است که در گروه شهروندان ایفای نقش می کند و خودش را برای شهروندان فدا می کند. این نقش در سناریو کلاسیک پیشرفته حضور دارد. ابیلیتی فدایی این است که در روز، قبل از اینکه آخرین رای­گیریها انجام شود، فرد مورد نظر خودش از گروه مافیا را انتخاب کند و پس از شات زدن، خودش و او با هم از بازی بیرون بروند و بدین تریتیب خودش را فدا می کند.

فدای می تواند بعد از انتخاب فرد مورد نظرش، بلافاصله با تفنگ او را بزند و به بیرون ببرد. با این حساب، از آنجایی که بمب­ساز از زمان اعلام شات زدن تا انجام عمل شات زدن، ۷ ثانیه باید صبر کند، اگر فدایی قبل از این ۷ ثانیه به آن شات بزند، می تواند با خود او را اوت کند. ابیلیتی دیگر فدایی این است که بعد از انتخاب قربانی اش، نقشش برملا می شود. حتی یکی از ابیلیتی های فدایی این است که به جای بعضی از نقش ها از بازی اوت شود که گاد از قبل به او خبر می دهد.

محدودیتهای نقش فدایی در بازی مافیا

هر نقشی برای اینکه جذابتر جلوه کند، توسط طراح بازی، محدودیت هایی دارد که دست و پایش را برای انجام برخی اقدامات می بندد. از جمله محدودیتهای نقش فدایی این است که:

 ۱. اگر به رئیس مافیا حمله کند، در صورتیکه محافظ رئیس در بازی باشد، گاد اعلام می کند که فدایی از بازی بیرون برود و رئیس مافیا شات نمی خورد.

۲. همان قانون بالا در مورد شخصی که توسط قهرمان انتخاب شده باشد هم صدق می کند و باز هم فدایی از بازی بیرون می رود.

 ۳. از آنجایی که فدایی نقش خودش را اعلام می کند، شهردار، فرشته نجات و قاضی، نمی توانند آن را نجات دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.