نقش هوادار در مافیا

نقش هوادار در مافیا

واژه هوادار بسیار آشناست، چرا که در خصوص علاقه به یک موضوع خاص از این کلمه به صورت مکرر استفاده می شود اما آیا تاکنون فکر کرده اید که نقش هوادار در مافیا چه کاری را انجام می دهد؟ آیا صرفا هواداری سایدش را می کند و فارغ از هرگونه ابیلیتی است؟ آیا معنای لغوی معمول را دارد؟ مسلما پاسخ خیر است! بیاید با واژه ها و اصطلاحات بازی مافیا فارغ از معانیشان در دنیای روزمره و با رموز پنهانی آنها و معانی جدیدی که پشت این واژه ها پنهان شده اند آشنا شویم.

بازی مافیا، جذاب ترین بازی فکری!

بازی مافیا صرفا بازی دسته جمعی نیست. هوش و استدلال، قدرت استنتاج و از همه مهمتر قدرت شنیدن و ثبت جزئیات رفتار هر بازیکن به شما کمک می کند تا خود را در این بازی محک بزنید. اما در بازی مافیا استدلال های ما چیست؟  

بازی مافیا انواع مختلفی دارد که در ایران دو نوع آن یعنی مافیای کلاسیک و سناریو شب مافیا از مشهورترین این بازی ها هستند. تفاوتی که بین بازی ها وجود دارد در تعداد نقش و ابیلیتی آنها است. برای مثال در مافیای کلاسیک ما 5 نقش داریم که این کار را به راحتی با حداقل افراد و در منزل و به کمک چند تکه کاغذ می توان انجام داد. اما در دنیایی که هر لحظه تغییر و حرکت رو به جلو دارد، نقش هوادار هم عقب نمی ماند! شب مافیا نسخه به روز تری است که در کنار شخصیت های کهنه کار، شخصیت های جدید را هم در دل خود جای داده است که تنوع بازی و هیجان را بیش از پیش کند. البته با حضور افراد نو و ابیلیتی های جدید، توازن قدرت بین دو ساید همچنان برابر است که این مهم نیازمند هوش و دقت طراح کاراکتر ها است.

نقش فرعی گروه شهروندی

یکی از این نقش ها، نقش هوادار در مافیا است که در ساید شهروند قرار دارد. هوادار هر روز با اولین رای خود در مرحله اول رای گیری، یک بازیکن را انتخاب می کند و ابیلیتی خود را در رای گیری اعمال می کند. زمانی که در فاز روز بازی، گاد یا راوی تعداد آرا برای هر شخص را ذکر می کند، اگر یک نقش در موقعیت خطر قرار داشته باشد و مجبور به ترک بازی و یا وارد شدن در جایگاه دفاعیه شود، هوادار رای آن نقشی که بیشترین آرا را داشته می تواند با کس دیگر که حداقل آرا را داشته جابه جا کند و به این ترتیب خطر را به سمت دیگری هدایت کند و باعث نفس راحت کشیدن شخص مضنون شود.

قابلیت های نقش هوادار در بازی مافیا

 اگر نقش هوادار در مافیا به شما افتادید بدانید که از قدرت کمتری برخودار خواهید بود اما میزان اثرگذاری خود را دست کم نگیرید. شما با جابجا کردن آرا می توانید در تصمیم گیری شهر موثر باشید . به عبارتی ابیلیتی خود را انجام دهید و مابقی داستان را به دست دیگر بازیکنان بسپارید.

  • جابجا کردن تعداد آرا
  • رای مجدد به جابجایی تعداد آرای فرد تکراری
  • امکان جابجایی تعداد آرا هر روز

بعضی از قوانین بازی اجازه جابجا کردن آرا به همان شخص قبلی را مجدد می دهد و از این نظر محدودیتی نخواهید داشت چرا که این بازی همراه با قوانینش مدام در حال به روز رسانی هستند. اما سعی کنید با نیت درست و حس اطمینان زیاد این کار را انجام دهید که مبادا یک مافیا را از موقعیت خطرناک نجات دهید و فرصت طلایی شهر را بسوزانید. پس با این نظر می بینید که نقش شما چندان هم حاشیه ای نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.