نقش تفنگدار در مافیا

نقش تفنگدار در مافیا

سناریوهای جذاب و متفاوت با نقش تفنگدار در مافیا، این بازی فکری را بیش از پیش درگیر هیجانات و احساسات می کند. به طور کلی بیش از 52 نقش در این بازی وجود دارد اما به دسته های مختلف با نقش های متفاوت مانند بازی فکری شب مافیا، مافیای کلاسیک و…. تقسیم می شوند. در این بازی پیروزی باید از آن شهروندان شود اما قطعا ساید مافیا هم نقشه های خود را کنار نمی گذارد و با بهره گیری از ابیلیتی های خود باعث ایجاد دوگانگی و عدم شناخت یاران، شده و همین باعث  پیشامدهای غیر قابل انتظار و برعکس شدن روند پیروزی می شود. نقش تفنگدار جزو کمتر نقش هایی است که در صورت بازی درست، می تواند ساید مافیا را ضعیف و شهروند را تقویت کند. به این ترتیب برای بهتر فهمیدن ابیلیتی یکی از بازیکنان ساید شهروند با ما همراه باشید.

معرفی نقش تفنگدار

در این مطلب به نقش تفنگدار در شهروند می پردازیم.  تفنگدار در ساید شهروندها قرار دارد و این نقش دارای  تیر می باشد اما حق شات را ندارد. به عبارتی تیرهای خود را به بازیکنان در شب می تواند اهدا کند و در صورت عدم شناخت مافیا و شهروند و اهدای تیر اشتباهی، سناریوی ما را جذاب و دیدنی می کند. تفنگدار در یک شب می تواند حق تیر را به چند نفر اهدا کند و بعد مشخص شدن این روند، لرد با لمس دست بازیکنان حق شات آنها را اعلام می کند. اما در این بین نکته ای وجود دارد، افرادی که در شب حق شات را دریافت کرده اند از نوع تیر خود بی خبر هستند! بله، مطمئنا غافلگیر شده اید! چرا که تیرها به دو دسته تیر جنگی و مشقی تقسیم می شوند.

بعد شلیکی که توسط بازیکنان اتفاق می افتد، لرد نوع تیر را اعلام می کند و همین می تواند به ضرر ساید شهروند یا ساید مافیا باشد و حتی خطر از کنار گوش آنها بگذرد. اگر تیر، جنگی باشد، بازیکن از بازی خارج شده و نقش او توسط لرد اعلام می شود.  عمدتا نقش تفنگدار در بازی مافیا از تیر مشقی برای شناسایی بازی زرگری و یارفروشی ساید مافیا استفاده می کند تا متوجه شود که آیا بازیکن مافیا به تارگتی که به یار خودش زده است، شلیک می کند یا خیر. پس بهترین روش برای پاسخ به این سوال است.

زمانی که تفنگدار در شب بخواهد تیری را اهدا کند، باید دست خود را به شکل تفنگ در بیاورد و برای تعیین نوع تیر، اگر دست خود را بالا ببرد یعنی می خواهد تیر مشقی و اگر دستش به سمت پایین باشد، تیر جنگی را می خواهد اهدا کند. یکی دیگر از ابیلیتی های موثر این نقش که قبلا اشاره شد، تشخیص نقش ها می باشد، زیرا تیرهای مشقی زیادی را در اختیار دارد و از همین می تواند برای شناسایی نقش ها استفاده کند زیرا که با دنبال کردن تارگت ها و دفاعیه هایی که دارند، در نهایت می تواند چهره اصلی بازیکن مورد نظر را تشخیص دهد و همه ی اینها به بازی هوشمندانه و آگاهانه تفنگدار بستگی دارد از طرفی می تواند تیرها را به کسی ندهد اما قطعا از هیجان بازی کم می شود.

قابلیت های نقش تفنگدار در مافیا

اهدای تیر جنگی (دو بار)

اهدای تیر مشقی (نامحدود)

تشخیص نقش ها پس از شلیک آنها

اگر کشته شب تفنگ دریافت کند، این تفنگ دوباره به تفنگدار برگشته و در شب بعد به شخص دیگر اهدا می کند.

ایجاد اطمینان بین شهروندان و شناسایی همدیگر

محدودیت های تفنگدار

اهدای تیر مشقی هر شب

عدم شلیک توسط خودش

عدم دو بار حق تیر جنگی به یک نفر

عدم اطلاع رسانی نوع تیر به بازیکن مد نظر

به نظر شما دیگر چه سناریوهای متفاوتی می تواند با حق تیر جنگی و مشقی ایجاد شود؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.