نقش نانوا در بازی مافیا

نقش نانوا در مافیا

نانوا در بازی مافیا با رساندن نان به بازیکنان، آنها را از خطر گرسنگی نجات می دهد که مبادا تلف شوند. البته در نظر بگیرید که این نان رسانی مختص به ساید شهروندان است نه مافیاها. ساید مافیا با تلف شدن هر یک از اعضایش چندان غصه نمی خورد، چرا که هنوز یاران دیگری را می تواند برای خود انتخاب کند و چه چیزی بهتر از شهروندهای گمراه! زیرا با آوردن استدلال های بی معنی و پیچیده، باعث سرگردانی ساید شهروند و در نهایت ملحق شدن ناخواسته آنها به ساید مافیا می شود. پس مافیاها فرصت یار گیری ثانویه ای دیگری را نیز در اختیار دارند. بعضی از نقش های شهروندی کلیدی هستند و برخی دیگر فرق چندانی با یک شهروند ساده ندارند اما یک ابیلیتی خاص، اثرگذاری نقش آنها را حتی پس از خروج از بازی هم نشان می دهد که در این قسمت به توضیح نقش نانوا در بازی مافیا خواهیم پرداخت.

ابیلیتی نقش نانوا در بازی مافیا

این نقش، یک شهروند ساده است و در حقیقت کار خاصی را انجام نمی دهد. بلکه تاثیر نقش خود را با خروج از بازی نشان می دهد که بر خلاف دیگر بازیکنان یکی از نقش های استثنا در این زمینه است. همانطور که از اسمش پیدا است، وظیفه پخت روزانه نان در شهر به عهده دارد و زنده ماندش بسیار حیاتی است.

در این بازی مافیا ها نیازی به نان ندارند چرا که از بازار سیاه و با کمک دستان پشت پرده، خریدهای خود را انجام می دهند و این را مدیون قدرت تاریک خود هستند.

اگر نانوا از بازی خارج شود، فرصت زندگی شهروندان فقط پنج روز است که پس از اتمام این زمان، بازی به نفع مافیا تمام می شود. اما یک نکته مهمی وجود دارد و آن این است که برای جلوگیری از زود تمام شدن بازی، نانوا در همان روز اول نمی تواند از بازی خارج شود.

سه نکته مهم در نقش نانوا

نکته اول: باید بدانید که در ایونت بازی مافیا، علاوه بر دو ساید شهروند و مافیا، ساید سومی نیز حضور دارد که با عنوان گروه مستقل خوانده می شود که این ساید هم نقش های مخصوص به خود را دارد که یکی از آنها نقش گرگ نما است. اگر در این بازی با خروج نانوا، همچنان گرگ نما و نقش های مافیا حضور داشته باشند، بهتر است بدانید بازی به نفع گرگ نما تمام می شود و اگر این نقش حضور نداشت، پیروز میدان مافیا است. البته در کنار نقش گرگنما، نقش هایی مانند شکارچی، کشیش، جادوگر و قهرمان هم حتما باید حضور داشته باشند.

نکته دوم: در روز اول با لیست سیاه سندیکا، حمله فدایی بازی مافیا و بمب ساز، از بازی خارج نمی شود.

نکته سوم: از شخصیت نانوا در تعداد بالا، بهتر است استفاده شود.

محدودیت نقش نانوا

1- همانطور که گفته شد، نانوا در روز اول از بازی خارج نمی شود حتی اگر رای اکثریت را آورده باشد. در این صورت، گرداننده مجبور به افشای هویت این نقش می شود.

2- اگر با حمله گرگنما، نانوا هم تبدیل به گرگ شود، شمارش معکوس برای پایان شهر فقط پنج روز است.

3- اگر نانوا مورد حمله دست کج قرار بگیرد، با تبدیل شدن به یک شهروند ساده، شمارش معکوسی برای پایان بازی وجود نخواهد داشت.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.