نقش کشیش در مافیا

نقش کشیش در مافیا

در نبرد بین خیر و شر، جای خالی یک کشیش هم حس می شود تا با به صدا درآمدن ناقوس کلیسا، دعای خیر خود را بدرقه شهر کند. با توجه به جایگاه عرفانی این نقش، پند های کشیش حتی بر گرگنما هم اثر گذار است! و با دعوت کردن او به آرامش، گرگنما تبدیل به یک شهروند ساده می شود. البته هدایت هم همیشه به این راحتی ها نیست و ممکن است با مقاومت افراد روبه رو شوید، اگر این اتفاق افتاد بدانید به احتمال زیاد، شخص درگیر با شما یک مافیای قدرتمند است که به هر راهی تن می دهد الا راه درست! و حاضر است تبدیل به گرگ شود و پیروزی شهر زیر سوال برود اما در کنار دشمنانش قرار نگیرد.

ابیلیتی نقش کشیش در مافیا

این نقش در ساید شهروندان قرار دارد و در حقیقت مکمل نقش ناتاشا است. ناتاشا به عنوان سایلنسر جزو نقش های سیاه به حساب می آید. به این معنی که در ساید شهروندان است اما برای پیروزی مافیا باید تلاش کند در حالی که از مافیا های بازی، شناختی ندارد و صرفا با کمک روند بازی و حدسیات خودش باید این کار را کند! کمی پیچیده است اما به هر حال قانون بازی است و ما هم اطاعت می کنیم.

پدر روحانی یا کشیش، بعد از ناتاشا با دستور لرد باید بیدار شود تا ابیلیتی خود را اجرا کند.  او باید حدس بزند چه کسی مهر خاموشی بر لب دارد تا با یک دعای آسمانی خود، او را از سکوت نجات دهد. همچنین کشیش می تواند یک لیستی از بازیکنان با توجه به تعداد اعلام شده توسط لرد، به شهر ارائه کند که این اسامی بعد از اتمام صحبت ها، حق صحبت اضافی را داشته باشند. البته در اینجا نکته ای مطرح است، اگر کشیش فرد سکوت داده شده را درست حدس بزند از سکوت نجات می یابد و اگر اشتباه تشخیص دهد، آن نقش پاداش خود را در دنیای دیگر می گیرد به این معنی که در روز بعد، نطق اضافی دریافت می کند. ( قوانین بازی ها متفاوت است و ممکن است برخی قوانین این امکان را ندهند ).

اثر دعای کشیش بر بازیکنان

  1. دعای کشیش روی دندان پزشک تاثیر ندارد، به هر حال این نقش کار پزشکی خود را انجام می دهد و دندان های شخص مورد نظر را می کشد.
  2. اگر یه نقش بخت برگشته از دو طرف مورد ابیلیتی ناتاشا و دندان پزشک قرار بگیرد، حتی از کشیش هم کاری بر نمیاید و با دعا خواندن، صرفا آبروی نقش مورد هدف را حفظ می کند.
  3. اگر کشیش حدس اشتباهی بزند، پاداش فرد، نطق اضافه است. (20 ثانیه)

نجات شهر توسط کشیش

  1. در ترکیب هایی که قاتل وجود دارد، کشیش با نزدیک شدن به او، لطف بزرگی به شهر می کند.
  2. کاراگاه از سکوت ناتاشا در امان است.
  3. در برخی از قوانین، کشیش با خروج از بازی، می تواند از یک نفر اعتراف گرفته و هویت او را اعلام کند. این قانون توسط گاد تایید یا رد می شود.

آموزش مافیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.