نقش دست کج در مافیا

نقش دست کج مافیا

احتمالا شنیده اید که بار کج به منزل نمی رسد، دست کج هم یک چیزی تو همین مایه ها است! با این تفاوت که امکان سالم رسیدن بار به مقصد دراین بازی وجود دارد. هر بازیکنی دارای یک ابیلیتی خاصی است که به اصطلاح آن را نقش فرد تلقی می کنند. اگر در طول بازی یکی از بازیکنان نقش خود را افشا کند و بگوید که مثلا نقش دکتر شهر هستم، اطلاق نقش انجام شده که بر خلاف قوانین است و باید از بازی خارج شود.

کج دست یکی از نقش های سیاه در بازی مافیا است و با کجی دست خود، وقتی که زیربنای دیوار را با تکیه بر استدلال های بی اساس بنا می کند، باید توقع زیر آوار ماندن را داشته باشید! پس به نفعتان است که هم گروهی شما یک بازیکن با هوش باشد تا بداند چگونه از ابیلیتی خود یک سد دفاعی مناسب برای حفاظت از ساید شهروندان بسازد.

نقش دست کج در مافیا

تمامی بازیکنان سعی در مظلوم نشان دادن خود به عنوان یک چهره شهری هستند اما در این بین افرادی را هم داریم که با نطق های طولانی و اعتماد به نفس، سعی در یارگیری و دنبال کردن خود دارند. اگر کارت دست کج به شما افتاد، فرصت خوبی برای به فرش رساندن این افراد دارید! بله! ابیلیتی آنها را بگیرید و  آنها را به یک مافیای ساده و یا شهروند ساده تبدیل کنید و سپس در کنار حوضشان آن ها را رها کنید!

البته در نظر داشته باشید که این امکان فقط یک بار برای شما وجود دارد، پس خوب بازی را دنبال کنید تا به نفع سایدتان پیش روی داشته باشید. با توجه به تارگت ها و بازی زرگری بازیکنان، از این آب گل آلود، شکار خود را انتخاب کنید و با یک دست کجی شبانه، آن نقش را بی دفاع کنید! توجه داشته باشید که مبادا به خودی ضربه بزنید و باعث خنک شدن دل مافیا ها شوید. نقش شما یک شمشیر دو لبه است که می توانید تهدید را به فرصت تبدیل کنید.

قابلیت نقش دست کج

دست کج می تواند نقش سایر پلیرها را از آنها بگیرد. در واقع گرفتن ابیلیتی  نقش ها و تبدیل شدن به یک نقش ساده کاری است که نقش دست کج در مافیا انجام می دهد. شرکت در ورکشاپ مافیا زیر نظر بهترین پلیرها یکی از روش های حرفه ای شدن در بازی مافیا است.

محدودیت های نقش دست کج

دست کج فقط یکبار می تواند از بیلیتی خود استفاده کند. بنابراین بهتر است که نقش ها را به خوبی شناسایی کرده تا مهمترین قابلیت را بگیرد و نقش اساسی در کل بازی داشته باشد. 

او قادر نیست که ابیلیتی پدرخوانده را بگیرد همچنین اثری برروی نقش های مستقل نخواهد داشت.

دست کجی و فرصت سوزی

اگر شما به راوی، پدرخوانده را به عنوان طعمه خود معرفی کنید باید بگویم که ورق بر می گردد و خود شما در ادامه بازی طعمه مافیا خواهید شد زیرا با فرصت سوزی  که انجام دادید دیگر ابیلیتی برای خدمت به شهر نخواهید داشت. باید بدانید که نمی توانید دستبرد شبانه ای به بالاترین بازیکن مافیا یعنی پدرخوانده بزنید چرا که دستان پشت پرده، هوای مهر های تاریک خود را دارند.

شما با یک سردرگمی دیگر هم مواجه هستید، نقش های مستقل مانعی برای اثرگذاری تصمیم شما برای شهر حساب می شوند پس با شناسایی مین های بازی، راه را برای اعمال ابیلیتی خود باز کنید. از آنجایی که فرصت شما فقط یک بار است پس چند برابر دیگران باید حواس خود را درگیر بازی مافیا کنید.

اگر هم دست کج شدید، حداقل از این ابیلیتی سیاهتان مثل رابین هود برای مبارزه با ساید مافیا استفاده کنید و به آنها یاد دهید حتی اگر نقش های مهم مافیا را هم دریافت کرده باشند با یک اشاره شبانه شما، تبدیل به یک نقش ساده خواهند شد! پس  قدرت خود را دست کم نگیرید.

آموزش مافیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.