نقش جادوگر شب مافیا

جادوگر بازی مافیا

نقش جادوگر شب مافیا در حالی که کلاه مشکی بلند خود را بر سر دارد، یواشکی چوب جادویی خود را تکان می دهد تا تصمیم بگیرد در نهایت، این ورد چه کسی را گرفتار کند!

ساید مافیا، نقش های نفوذی خود را دارد که در کنار دیگر شهروندان زندگی می کنند و اطلاعات محرمانه را به آنها گزارش می دهند اما شهروندان هم بیکار نمی نشینند و جادوگر شهر را اعزام می کنند تا با ایجاد یک حباب به دور شهر، از آنها محافظت کند.

ابیلیتی نقش جادوگر شب مافیا

نقش جادوگر شب مافیا طرف بازی ساید شهروند است که یک شب در طول بازی (در بعضی قوانین چند بار) و یک روز در مرحله دوم رای گیری، می تواند فردی را انتخاب و به مدت بیست و چهار ساعت، قابلیت های آن نقش را بگیرد و این در حالی است که خود فرد طلسم شده این موضوع را با بیدار نشدنش در شب متوجه می شود. البته از طرفی با شروع روز، گاد فرد جادو شده را به اطلاع شهر می رساند. در بعضی مواقع هم ممکن است جادوگر بازی به خودش استراحت بدهد و قصد تکان دادن چوبش را نداشته باشد، اگر این تصمیم را داشت، دوباره این خبر هم توسط گاد اطلاع رسانی می شود. این نقش در بازی شب مافیا وجود دارد.

نکات مهم در نقش جادوگر مافیا

  1. جادوگر هر وقت که بخواهد از ابیلیتی خود می تواند استفاده کند و در این باره اجباری وجود ندارد.
  2. اگر جادوگر قصد جادو کردن نداشت، این موضوع به صورت عمومی همون لحظه به شهر اعلام می شود.مثلا گاد اینطوری بیان میکند: (جادوگر امشب کسی را جادو نکرد).
  3. اگر جادوگر، نقش هایی مانند تروریست یا فدایی بازی را جادو کند، باید این موضوع به اطلاع نقش ها برسد. 
  4. اگر جادوگر قصد جادو نداشته باشد، نیازی به بیدار کردن تروریست و فدایی نیست.

استثناها در ابیلیتی جادوگر مافیا

در قسمت قبلی گفتیم که فدایی و تروریست باید از جادو شدن خود خبر داشته باشند اما علت این کار چیست؟ مگر می توان از نیروی نامرئی فرار کرد؟ پاسخ: پیشگیری بهتر از لو رفتن! بله هدف این کار جلوگیری از هرج و مرج بازی است. بگذارید دقیق تر برایتان توضیح بدهم.

اگر تروریست و فدایی جادو بشوند، طبیعتا قابلیت خود را از دست می دهند اما تروریست بازی ما از کجا بداند، بمب هایش بی اثر است! ممکن است بخواهد بلند شود و اعلام کند فلان نقش را با خودم می برم و عملیات انتحاری در شهر انجام بدهد اما نگران نباشید، انفجاری در کار نیست و همه در امنیت کامل به سر می برند!

 اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است فداکاری فدایی هم گل کند و بگوید به جای فلان نقش، من از بازی خارج می شوم و همه ی این ها در حالی است که سر هیچ و پوچ، نقش های خود را لو داده اند و اصلا قابلیتی برای ادامه روند بازی نداشته که این داستان دومینو وار شکل بگیرد. پس سه نقش در اینجا افشا می شوند: 1- تروریست 2- فدایی 3- به احتمال زیاد هدف ترور(شهروند)

فکر کنم تا حالا متوجه شده اید که چرا این اطلاع رسانی مهم است! نقش جادوگر شب مافیا جذابیت های بسیاری دارد که می تواند روند بازی را به نفع شهروندان متفاوت کند اگر شهروندان و بازیکنان به خوبی از نقش های خود آگاه باشند.

آموزش بازی حرفه ای مافیا

برای آشنایی بیشتر با انواع ابیلیتی ها و ترفندهای بازی مافیا می توانید در ورکشاپ مافیا با حضور گردانندگان برتری چون سعید اربعه و مجتبی عسگری شرکت کنید. ورکشاپ آنلاین و حضوری برگذار می شود که می توانید از هر نقطه کشور در آن شرکت کرده و به پلیر حرفه ای تبدیل شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.