نقش قاضی در بازی مافیا

نقش قاضی در بازی مافیا

نقش قاضی در بازی مافیا بخصوص در سناریو شب مافیا بسیار پررنگ و گاه کلیدی است. چراکه انتخاب و قضاوت میان ماندن و یا حذف شدن دو تن از افرادی که مورد رأی گیری سایر بازیکنان قرار گرفته اند به عهده قاضی خواهد بود. و اوست که تعیین می کند کدامیک از آنها شهروند است و کدام یک مافیا!

بازی مافیا یکی از پنجاه بازی بسیار محبوب در بین مردم دنیا می‎باشد. این بازی این روزها بسیار پرطرفدار شده است. یکی از نقش‎های اصلی در این بازی قاضی بوده که در ادامه به نکات مهم و اصول اصلی این نقش می‎پردازیم.

در این بازی فقط تعداد مافیا مشخص بوده که باید در خلال بازی شهروندان آن‏ها را حدس بزنند و سعی کنند از میان بردارند. این بازی در دو فاز روز و شب انجام می شود.

نقش قاضی را بشناسیم

نقش قاضی از شخصیت‏های سفید بازی است که در کنار وکیل قرار می‏گیرد و برای شهروندان کمکی خوبی خواهد بود.

درواقع قاضی یکی از شهروندان است که توانایی بیدار شدن در نیمه شب را داشته و می تواند بین دو نفر از محکومین روز به قضاوت بپردازد. از جنبه دیگر می توان گفت قاضی حق دو بار رأی دهی را خواهد داشت. یکی در روز و همراه سایر شهروندان و دیگری در شبی کوتاه و تنها برای انتخاب میان دوتن از افرادی که به محاکمه کشیده شده اند می تواند قضاوت کند.

اگر قاضی بخواهد رای را تغییر دهد، در ژانر شب، خدای بازی تصمیم را در همان زمان اعلام می‏کند پس از صدور رأی قاضی، شهردار می تواند بیدار شده و رای قاضی را بنا بر تشخیص خود وتو کند.

نکته مهم:  قاضی بین خود و گاد، علامتی را قرار می‏دهد تا در صورتی که یکی از شخصی وکالتش را برعهده گرفته شده باشد از طریق آن به قاضی اطلاع دهد. این موضوع در طول روز به قاضی اشاره خواهد شد تا در رای گیری فرد شرکت نکند.

نکته مهم: در زمانی که فردی که رای قتل برای آن صادر شده و از طریق اصابت تیر یا حمله تروریستی از بین برود، نیازی نیست قاضی بیدار شود؛ زیرا دیگر نمی تواند برای آن نقش کاری انجام دهد.

نکته مهم: نقش قاضی در بازی مافیا در ژانر شب فعالیت خود را آغاز می کند و به طورکل 2بار در طول بازی، حق رای دهی دارد. این امر برای کم شدن قدرت مافیا در بازی است.

قاضی در شب مافیا

قاضی در بازی شب مافیا، رای گیری را باطل می کند و در نتیجه در روز بعد رای‏گیری کسی از بازی خارج نمی‏گردد. به علت کم بودن امکان اینکار، زمانی که فرد حذف شده از شهروندان باشد، قاضی رای‎گیری را ملغی می‏کند.

البته تنها با رای خود نیز می‎تواند یکی از افراد بازی را اخراج کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.