نقش شارلاتان در بازی مافیا

نقش شارلاتان در بازی مافیا

نقش شارلاتان یکی از نقش های تکمیلی در بازی مافیا است. بهتر است قبل از شروع بازی و تعیین نقش‌ها، با مهمترین کاراکترهای بازی شب مافیا بهتر آشنا شوید تا به این نحو بازی جذابتری را تجربه کنید. توجه کنید که هرچه تعداد بازیکنان بیشتر باشد، تعداد نقش‌های موجود در بازی نیز بیشتر است.

ویژگی‌های نقش شارلاتان در بازی مافیا

نقش شارلاتان یکی از نقش‌های گروه مافیا می‌باشد که این نقش نسبت به سایر نقش‌های گروه مافیا، شخصیتی موذیانه دارد. شارلاتان همواره سعی در فریب دیگران دارد و در طول بازی می‌تواند عده زیادی از بازیکنان را فریب دهد. وظیفه اصلی شارلاتان این است که کارآگاه شهروندان را گمراه کند و او را در پیدا کردن اعضای مافیا باز دارد. در بعضی از مواقع شارلاتان می‌تواند با فریب کارآگاه یکی از اعضای گروه شهروندان را جای مافیا جا بزند و در این صورت کارآگاه دچار اشتباه می‌شود و استعلام آن فرد را اشتباه اعلام می شود.

اهمیت نقش شارلاتان در شب مافیا

اهمیت نقش شارلاتان در بازی برای هیچ کس پنهان نیست. این نقش با فریب کاری و زیرکی و دروغ گویی می‌تواند شهروندان را از رسیدن به پیروزی باز دارد و گروه مافیا را پیروز میدان کند. علاوه بر این‌ها، گاهی عکس این قضایا اتفاق می‌افتد. یعنی شارلاتان می‌تواند یکی از اعضای گروه مافیا را شهروند جلوه دهد و کاآگاه را در استعلام گرفتن گمراه کند. به طور کلی، اگر در بازی شب مافیا نقش شارلاتان را داشتید، از ابتدا به فکر فریب کارآگاه باشید و او را از استعلام گرفتن درست باز دارید.

اگر نقش خود را به خوبی انجام دهید می‌توانید باعث پیروزی گروه مافیا در بازی شوید. نکته دیکر در مورد این نقش این است که شارلاتان تنها دو شب فرصت انجام نقش را دارد.

 همچنین شارلاتان نمی‌تواند تاثیری بر روی شخصیت‌ها و نقش‌های اصلی بازی مانند گادفادر یا دنن و یا کارآگاه داشته باشد. اگر در شبی یکی از این دو نقش را انتخاب کند، متاسفانه شارلاتان یکی از فرصت‌های خود را از دست می‌دهد و تنها یک شب دیگر برای کار برایش باقی می‌ماند. همینطور اگر در شبی نقش جاسوس را انتخاب کند، جاسوس از بازی حذف می‌شود.

آموزش مافیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.