نقش گورکن در بازی مافیا

نقش گورکن در بازی مافیا

نقش گورکن یکی از نقش های تکمیلی در بازی شب مافیا است و جز نقش‌های شهروندی به حساب می‌آید. گورکن جز نقش‌هایی است که با توجه به تعداد بازیکن ها می‌تواند یکتا نباشد و دو یا تعداد بیشتری گورکن در بازی باشند. نقش گورکن در سناریو شب‌مافیا معادل نقش جان سخت در سناریو شب‌های مافیا و گردن کلفت در سناریوی مافیا کلاسیک است.

بازی مافیا یکی از مهیج ترین و جذاب ترین بازی های دسته جمعی است که امروزه انواع آن را در رسانه های تلوزیونی و شبکه های خانگی مشاهده می کنید. این بازی براساس تعداد بازیکنان به نقش های مختلفی در دو گروه شهروند و مافیا تقسیم می شوند. درواقع نام هر نقش می تواند به نوعی بیانگر عملکرد و توانایی او در طول بازی باشد. گورکن نیز در لغت وظیفه کندن گور و شناسایی شهروندان کشته شده را خواهد داشت.

هدف هرکدام از دو گروه پیروزی نهایی در بازی است. نقش گورکن در بازی مافیا به عنوان یکی از شهروندان یافتن نقش افرادی است که در شب های گذشته توسط مافیا از بازی خارج شده اند. گورکن به طور معمول دو بار می‌تواند از نقش خود استفاده کند و از گرداننده بازی بخواهد تا کارت افرادی که طی شب گذشته از بازی خارج شده اند را برای همه بازیکنان رو کند. البته گاهی با توجه به تعداد پلیرها یا همان بازیکن ها، گرداننده تعداد استعلام بیشتری برای گورکن قائل می شود. این کار مزایای بسیاری بخصوص برای شهروندان بازی دارد. چراکه به این ترتیب می توانند تعداد نقش های از دست رفته در جریان بازی را شناسایی کرده و طبق شرایط جدید روند بازی را ادامه دهند.

اهمیت حضور نقش گورکن در بازی ‌مافیا

اگر در هر کدام از سناریوهای بازی به هر دلیلی گورکن وجود نداشته باشد، استعلام وضعیت در روز و توسط آرای بازیکنان به تعداد محدود تعیین شود. اما نکته حائز اهمیت در باره این نقش آن است که استعلام به موقع و درست گورکن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در تعیین سرانجام شهر داشته باشد. چرا که استعلام اگر در زمان درست خود انجام نشود کمکی به شهروندان برای قضاوت درست نمی کند.

به عنوان مثال اگر در شبی تعدادی از بازیکنان در سناریوی شب‌مافیا از بازی خارج می‌شوند، دو حالت وجود دارد؛

در حالت اول، وضعیت شهر با توجه به استعلامات قبلی و فکت ها و دلایل مطرح شده برای شهروندان روشن است و با استفاده از دلیل و مذاکره متقابل می‌توانند به هویت اشخاص خارج شده پی ببرند. در این شرایط اگر گورکن در ش استعلام بگیرد، کار بیهوده‌ای انجام داده و به شهر کمکی نکرده و تنها یکی از استعلام‌ها را هدر داده است.

اما در حالت دوم، بازی در وضعیتی قرار گرفته است که تا آن زمان هیچ استعلامی گرفته نشده و برای ادامه بازی درست توسط شهروندان، نیاز به استعلام است و یا بازی در شرایط بحرانی قرار گرفته است و شهروندان نمی‌دانند که چند نفر از مافیا و شهروندان از بازی خارج شده اند و یا فاصله بین تعداد شهروند و مافیا کم است؛ در تمامی این وضعیت‌ها وجود یک استعلام به موقع می‌تواند شهر را از نابودی نجات دهد.

تفاوت شب مافیا و مافیا کلاسیک درواقع همین تعدد نقش ها است. در بازی شب مافیا تقریبا هر بازیکن در دسته گروه شهروندان یا در تیم مافیا دارای نقش و عمکردی در شب و یا روز است. نقش گورکن نیز در بازی شب مافیا بوجود آمده که می تواند با درخواست از بازی گردان اطلاعات لازم را در اختیار هم تیمی های خود قرار دهد.

همچنین بازی مافیا با ورود گروه دیگری به نام مستقل می تواند جذابتر نیز شود. گروهی که نه وابسته به مافیا هستند و نه جزء شهروندان محسوب می شوند و به این ترتیب می توانند روند بازی را به گونه ای بگردانند تا به نفع خود تمام شود. نقش های مختلف شهروندان و مافیا و قابلیت هرکدام از آنها در بازی شب مافیا به دلیل پیچیدگی و تعدد نقش ها است که خود را نمایان می کند بنابراین بهتر است پیش از شروع بازی به خوبی با هر نقش مانند نقش گورکن در بازی مافیا آشنا شده و با استفاده از توانایی های نقش خود، روند بازی را به نفع گروه تان بگردانید.

آموزش مافیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.